VANDEX - časté dotazy

Nejčastější dotazy pro výrobky značky VANDEX

Z jakých vstupních materiálů se skládají produkty Vandex?

Většina produktů Vandex je složená z vysoce kvalitního cementu a jemného písku. K tomu se přidávají chemická aditiva, která pak dávají vzniklému produktu speciální vlastnosti jako voděodolnost a komfortní zpracovatelnost. Všechny produkty Vandex samozřejmě procházejí testovacím procesem a kvalitní výstupní kontrolou.

Jaké jsou hlavní součásti produktů Vandex?

Většina materiálů Vandex se skládá s vysoce kvalitního cementu a jemného písku. Chemickými aditivy pak dále vylepšujeme vlastnosti materiálu jako jsou mim jiné vodotěsnost a zpracovatelnost. Všechny dokončené materiály procházejí důkladnou výstupní kontrolou.

Mají produkty Vandex nějaký vliv na vlastnosti betonu?

Ochranné vrstvy Vandex vytvářejí mechanické spojení s betonovou konstrukcí chemickou reakcí. Fyzikální a chemické interakce nijak nenarušují podklad, právě naopak. Materiály Vandex zabraňují pronikání vody do celé betonové struktury a zlepšují jeho mechanickou a chemickou odolnost.

Jsou materiály Vandex vodonepropustné?

Pokud se jedná o betonové panely, milánské stěny nebo výtahové šachty, podzemní garáže nebo plavecké bazény, pro všechny tyto typy staveb jsou materiály Vandex ideálními těsnicími produkty, které bezpečně zabrání prostupu vody. Většina produktů Vandex je otestována na propustnost vody. Potřebné údaje k voděodolnosti jsou součástí technických listů. 

Mají materiály Vandex nějaký vliv na kvalitu pitné vody?

Aby mohli poskytovatelé pitné vody dodávat vodu svým zákazníkům, musejí všechny materiály, které přijdou v distribuční cestě vody do styku s ní, splňovat extrémně přísné podmínky. Všechny materiály Vandex určené pro styk s pitnou vodou jsou plně certifikovány dle takových podmínek. Jakákoliv kontaminace ze strany našich produktů v žádném případě nehrozí. Systémové produkty VANDEX CEMLINE, které zejména přicházejí do styku s pitnou vodou jsou pravidelně testovány dle předpisů německé instituce DVGW (Deutscher Verein des Gas- und Wasserfaches) dle norem W 300, W 347 a W 270.

Jak jsou produkty Vandex balené a jak se skladují?

Suché maltové směsi Vandex jsou balené v papírových pytlích po 25 kg. Tekuté hmoty a 2-komponentní materiály jsou plněny do kanystrů. Materiály jsou distribuovány na běžných europaletách. Produkty Vandex skladujte v suchém prostředí, ve kterém nemrzne.

Je aplikace materiálů Vandex složitá?

Materiály Vandex jsou určeny především pro profesionály z oboru. I tak jsou ale velmi dobře a snadno zpracovatelné. Většina produktů se totiž míchá pouze s vodou. U 2-komponentních materiálů se mísí 2 vzájemně kompatibilní složky dle přesně stanoveného množství, které je aly vždy uvedené v technickém listu. Pokud se budete řídit přesnými instrukcemi, nemůžete udělat chybu. Všechny naše materiály jsou dimenzované jak proruční tak i strojní zpracování.

Jak udržitelné jsou stěrkové malty pro aplikaci v nádržích s pitnou vodou?

Při dodržení technologických parametrů, doporučeného zpracování a náležité údržby a provozu nádrže na pitnou vodu dokážou aplikované stěrky Vandex chránit betonové struktury desítky let.

Kde se nejčastěji používají produkty Vandex?

Různě. Vandex nabízí různé produkty pro různé aplikace v oblasti sanací staveb, zemních hydroizolací, utěsňování spár a ochrany betonu. Několik velmi typických oblastí:

Ochrana betonových konstrukcí a ochrana zdiva
Ochrana konstrukcí při styku s vodou
Ochrana nádrží s pitnou vodou
Ochrana odpadních systémů

PRO VŠECHNY DALŠÍ DOTAZY MŮŽETE KONTAKTOVAT PŘÍMO TECHNIKA FIRMY VANDEX, KONTAKT ZDE: