Jakou impregnaci použít na zámkovou dlažbu?

NEJLÉPE PRO BETONOVÉ DLAŽBY

Sikagard 907 W je hydrofobní impregnační prostředek, který se používá k ochraně stavebních materiálů, jako jsou beton, cihly, přírodní kámen, keramika a podobně. Tento produkt je vyvinut firmou Sika, která se specializuje na výrobu chemických produktů pro stavebnictví. Sikagard 907 W je průhledná, která se nanáší postřikem, štětcem nebo válečkem. Po aplikaci se vstřebává do materiálu a vytváří ochranný film, který zabraňuje vniknutí vody a škodlivých látek do materiálu. Tento film také snižuje množství prachu a znečištění, které se na povrchu materiálu usazuje. Dlažba ošetřena touto impregnací se velmi dobře udržuje.

Sikagard 907 W je vhodný pro použití na venkovních i vnitřních plochách a lze ho použít na podlahy, terasy, chodníky a další podobné povrchy. Produkt je odolný proti vodě, mrazu, slunečnímu záření a chemikáliím, a může také pomoci prodloužit životnost stavebních materiálů.

 

Naše zkušenost:

Sikagard 907 W je nejlepší aplikovat postřikem mechanickým rozprašovačem. Např. pro ošetření zámkové dlažby nejlépe poslouží zahradní postřikovač, který je pouze nutné po dokončení realizace řádně vypláchnout vodou, aby vám přípravek na bázi pryskyřice zcela nezalepil trysku pro další použití. Výhodou použití postřikovače je, že nedojde k "zatažení" písku ze spáry na povrch dlažby, což se s "nešikovným" použití válečku může stát. A potom si nechtěně vytvoříte "protiskluzovou" úpravu. Postřik aplikujeme ve dvou vrstvách, tkz. mokré do mokrého. Během prvních dvaceti minut. Je zbytečné později, nebo dokonce druhý den materiál vrstvit. Pokud si dostatečně ošetříte i spáru, Sikagard 907 W dlouhodobě zabraňuje prorůstání plevele ve spáře. Podle velikosti spáry, nasákavosti povrchu a realizační technologie je naše zkušenost se spotřebou cca 0,4 až 0,8 litru přípravku na m2.

Následné obrázky ukazují použití v praxi, po čistění a následné aplikaci na dlažbu po 20 letech provozu i na dlažbu zcela novou. Sikagard 907 W může na povrchu zanechat lesklý film, tkz, mokrý efekt dlažby, může i zvýraznit zašlé barvy. určitě nevyčistí žádné předešlé znečistění. Doporučujeme vše předem očistit tlakovou vodou, nebo mechanicky a aplikovat impregnaci až na znovu vyschlý povrch. Pro ještě lepší výsledek doporučujeme použít pro čištění povrchu Sikagard 715W, který nám zahubí zárodky mechu a lišejníků. Sikagard 715W naši zákazníci úspěšně používají i pro čistění solárních panelů.

pred_realizaci_01
cisteni_02
impregnace_04
907W_011
907W_021
907W_031